Akullore Forum
I Pa Identifikuar [Identifikohu - Regjistrohu]
Shko nė fund

Antarėt qė po shikojnė kėtė faqe: Asnjė - 1 Vizitor

Versioni i Printueshėm  
 Faqet:  1    3  ..  33
Autori: Subjekti: »-(Æ`v “Æ)-»Poezi kushtuar Ty -(Æ`v “Æ)-»

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:36
»-(Æ`v “Æ)-»Poezi kushtuar Ty -(Æ`v “Æ)-»Tė kam aq larg i dashur

Tė kam aq larg i dashur
por prap tė dua!
Ti nuk lajmėrohesh,
pse mė ke harrua?
Cka bėra keqė qė mė nuk mė don
apo ndoshta ke qjet tjetrėn kon
qe mė shumė e dashuron?
Si i harrove ato ditėt sė bashku?
A mund tė na sjell zoti dashurin e pėrparshme?
Ne mendjėn time tė kam vetėm ty
Nė zemrėn time tė ndjej vetėm ty
Tė luteėm zemėr mos mė harro
dhe lajmėrohu nėse ke kohė!.

Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.
Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.
Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.
Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti ! Te dua
Gjendesh diku larg,
qe as vete s'mund ta paramndoj,
se kur do te kthehesh
fati do ta percaktoj.

Si mund te jetosh pa mua
kur te mundon vetmia
njeriu me gjysem shprese
kur i mungon dashuria.

Ndoshta ke gjetur dike
per ty te mposhtur vetmine
per te luftuar jeten
te kujtosh dashurine.

Te frenosh shpresen
e nje te reje lulezim
Zoti do te dhuroj
me te madhin denim

Ndoshta do te kthehesh
po ku ta di e shkreta
edhe nese vdes
nuk behet kijameti

Te gjitha qe i permenda
s'jan aq me rendesi
por desha ta sheroj
plagen per dashuri

[Modifiko 27.09.2006 nga Enkelejdaa]

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:39

Dora ime sdo te ndalet
vetem per ty do te shkruaj
nje dite te vone do ta kuptosh
se per ty me zemer vuaj

Mergimtar je ne kete bote
shum larg je pa mua
syte per ty me pikojne lot
mos harro kudo qe je "Te Dua"

Te lutem kur te lexosh keto fjale
kupto se ketu eshte nje gje e vertete
kupto se per ty vuan shum nje vajze
qe jeton e vetem pa dashuri ne jete

Shum larg te kam me kilometra,
Por ne zemer as me milimetra,
Asgje nuk dua prej teje,
Vetem te kem afer shum afer meje

Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty
sikur te isha rreze hane
do te hy ne dhomen tende,

vetem ta dish se sa te DUA
sdo te jetojsh as 1 orė pa mua!
Dashuri e vertete ishe ti per mua
por asnjehere ne jete e shijuar

edhe pse kurr nuk te takova
ta dish se me zemer te kam dashurua …
Deri kur per ty do te mendoj
deri kur shpirti ty do te kujtoj

deri kur une i mjeri te duroj
deri ne fund te jetes zemra
ty do te dashuroj…
Mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte

mos e kupto kete sikur tjeret thone
se kur te njoha menjehere te kam deshte
dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone!!!

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:41

Ku me ike ku humbe ku u trete
njė plage ne zemėr me mbete
njė zjarr qė kurr nuk shuhet
njė emėr qė perjete ruhet


Se di c'me ndodh kur jam me ty
Kur me shikon me ata sy
Kur me buzeqesh me ledhaton
Koke e kembe ti me pushton.

S'e di se c'ndjen kur me ke prane
Kur tė dy vetėm rrime menjane
Kur koken ve tek gjoksi im
S'e di a e ndjen shpirtin tim ?!

S'e di c'mendim ke ti pėr mua
Kur tė shtrengoj por s'them tė dua
Kur them se vdes pėr buzet e tua
S'e di a me beson ti mua?

S'e di c'do tė ndodhė me ne tė dy
Sikur tė mos jem me me ty
Sikur kjo ender tė ndalet njė ditė
S'e di a do tė shoh me o drite?

S'e di pa ty ēdo bėj o yll
Pa ty kjo botė me duket njė pyll
Pa ty kjo botė s'do kėtė kuptim
S'e di o fiksim i trurit tim.

S'e di valle a do tė duroj
Pa e puthur me atė goje
Pa e prekur me atė dorė
S'e di a do ndjej me nxehte a bore.

S'e di sa gjatė do tė vazhdoje
Por di sa shumė tė dėshiroj
E di sa shumė ti me gezon
Kur pak vėmendje me kushton.

E ndjej se shumė do tė tė dua
Sa kohe kėto buze do me puthin mua
Sa kohe qė zemra do t'me punoje
Emrin tėnd do tė kem ne goje.

S'e di sa shumė do tė zgjase kjo jetė
S'di si do shkoje ne tė vėrtetė
Por diēka di me siguri

Mendova se isha drita jote ne erresire
Gezimi jot ne trishtim
Zjarri jot ne grice
mengova gabim e di
me the vet ti,e pash
me fal shum pėr bezdisjen
nėse tė thash se je airi im
jeta ime shpirti im
gjysma ime qė sjetoj dot paty
por un jetoj dhe pa ty mos ke frikė
crendesi ka nėse jeta ime ėshtė shkretire
nėse shpirti sme buzeqesh
nėse dhimbja me trete
rėndėsi ka qė jetoj dhe pa ty
mos ne buzeqeshje ne trishtim

Po shkoj me the
dhe dy pika loti t'nrine ne sy!
Po shkoj me the
atje ku malli do t'me trete pėr ty!

Do shkosh tė thash
po un cfar tė t'jap si kujtim?
Para se t'nisesh
trete n'zemėr mallin tim!

Sa herė qė shuhet 1 yll ne qiell
2 pika loti m'ndrijn ne sy!
Ne shpirtin tim nuk ka me diell
por ka veē mall, veē mall pėr Ty

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:43


O zemer e mjere


O zemer e djegur
Ta puthje nje here
Pa le te kishe vdekur
T'ja puthje nje here syte
Ta plotesoje deshiren
Le te mbeteshe pa drite
Do ti mbaje mend fytyren
Eh si eshte ndertuar kjo bote
Themelet dot nuk ja gjen
Germon, por mundi te iken kot
Se ne drite asgje nuk kren
Ketu lindi gezimi
Ketu lindi perpjekja
Me tutje hidherimi
E me tutje vdekja
Vitet jane duke kaluar
Dita diten zevendeson
Dhe njeriu i shqetesuar
Ti ktheje prapa kerkon
Me falni qe shkruaj keshtu
Kjo eshte menyra ime
Nuk kisha rruge tjeter
Histori eshte jeta ime
Zemren e qeshur, te gezuar
Kur dikush e ngacmon
Sjo me s'ka per te pushuar
Por vetem helm leshon.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:43


TE DUA

Te dua te pres
Nuk dua te vdes
Me yjet e nates
Une te pershendes

Kujto eren e malit
Kujto eren e lehte
Kujto zemren time
Qe te don per jete

Ah sa nate e lumtur
Ah sa nate e qete
Gjithmon me kujtohesh
Nga ora 12-te

Te dua pa mase
Te dua pa mbarim
Te dua me shume
Se sa shpirtin tim

Te dua ,te dua
Per ty do te vdes
Po ti a me don muae
Pergjigje po pres..

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:44

Kur malli te te kete marre
Dhe une te mos jem me ty
Mbyll syte dhe me thirr
Se une do te vij aty...
Kur buzet te te jen thare
Dhe puthja te mungon
Hap dritaren dhe lutju henes
Se puthjen time ajo ta dergon..
Kur ti te ndiesh ne vetmi
Dhe zemra po te qan
Zhytu ne kujtime
Dhe mua do te me kesh pran
Kur ti te me duash
Dhe prane te mos me kesh
Hap dritaren dhe fluturo
Se une do te jem mes resh

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:46

Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem.

Kjo nuk eshte thjesht shkrim por eshte e verteta
Eshte diqka qe se dija por ma mesoi jeta
I mesova te gjitha kur mu shfaqe ti
Jam njeriu me i lumtur tjeter asgje nuk di

Rob ne val te oqeanit qe me shpejtesi me rrembeu
Ma mori zemren por nuk ma theu
Per mua ky oqean ishte dhunti
Sepse oqeani ishe ti

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:46


Te Kam Enderruar


Mbi dritare nata derdh qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
nje zemer te vetmuare mbushin shprese.
Heshtja mbreteron...
Dy sy tevegjel ngadale mbyllen...
nje buzeqeshje e embel
vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje.
***
Ngadale lundron ne det
dhe ngritet e fluturon ne qiell
me dy sy qe shkelqejne atje lart
buzeqeshja flet.
Nata kalon...
Buzeqeshja mbledhe krahet
dhe kthehet ne qerdhen e vet...
Serish heshta mbreteron...
dhe syte e vegjel hapen me nxitim
Tani dielli i posalindur ndriqon
" Te kam enderruar,"
nje ze tingellon
dhe...
serish heshtja mbreteron...

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:47


Si munde....


S'kam besuar se mė ik si era
S'kam menduar tė jetoj pa ty
S'besoj se erdhi pranvera
Derisa s'pushojnė tė lotojnė kėta sy
Nė ēdo hap nė ēdo vend dhe
Nė gjum mė bie ndėrmend
Kur flej
Mė duket tė kam pranė
Kur qeshi mė duket mė shikon
Kur qaj mė duket mė pajton
Eja pranė meje
Edhe nė vdeksha
Nuk do tė harroj... !!!
TA DHUROVA


Ta dhurova zemren
ti me lendove,
ta dhurova dashurin
ti se pranove
Ta dhurova syrin
ti me verberove
Ta dhurova jeten
Ti me ike bashk me te

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:47


ME FAL

Mė fal qė tė shkruaj
Mė fal qė pėr ty vuaj
Mė fal qė jam dashuru
Mė fal qė smuna pa ty me jetu
Mė fal qė tė thėras
Mė fal qė vetėm pėr ty flas
Mė fal qė kom gabu
Mė fal qė pėr kėtė skom mendu...
Mė fal qė tė kujtoj
Mė fal se nuk mund tė harroj
Mė fal qė tė flas
Mė fal qė tė shkoj mbas..
Mė fal qė tė shikoj,
Mė fal qė pėr ty jetoj...
Mė fal qė kam mbet e harruar
Mfal spushoj se dashuruar!!!

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:48
Vdekje Per Dashurine!!!

Kam deshire qe te vdes
per kete dashuri
por askush mos ta dije
se po vdes per ty

Do te vdes per ty
askush sdo ta kuptoj
se ne jeten tende
une me nuk ekzistoj

Nese une vdes
jeto ti pa shpres
se kurrr me goja ime
s`te thot Mirmengjes

Vdekja eshte nder
nese vdes mbi ty
dhe nese dora jote
mi mbyll keta sy

Kur te kuptosh per vdekjen time
te varri im mos u afro
lerem te qete ne ate bote
trupin tim mos e trazo

a e kuptove se per ty
edhe vdekja nuk me ndali
e dhash jeten per kete dashuri
kete jete ty ta fali

a e kuptove jeten
si nje zemer gur
une e dhash nje jete per ty
e ti mendoje se esht avantur
Une su pendova aspak

qe per ty humba rinine
tani kalbem ne nje varr
i vdekur per dashurine

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:49
Nese....


Nėse ditėve tė ardhshme,
kėndej dukem rrallė,
ta dish se mė mungon,
dhe nė shpirt ndjej shumė mallė….

Nėse shkruaj pak,
dhe
rrallė kėtej kaloj,
prapė jam ajo e djeshmja,
dhe tė dua njėsoj….

Nėse kur je kėtej,
e tė mungon fjala ime,
mos mendo se s`tė
dua,
kujto zemrėn time!……

E nėse gjatė s'dukem,
ndoshta me
javė e muaj,
tė lutem kujtom,
mos harro mė shkruaj!….
Nėse....

Nėse
shumė ke mallė,
dhe pėr mua mendon,
tė lutem mos vuaj,
me thirrė nė
telefon.....

Dhe nėse tė vuan shpirti
e pėr mua ndjen mallė,
kudo nė botė po tė jeshė,
mė thirrė, kam me tė ardhė....

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:49
I dashuri im !!!

Nėse do tė duhet tė zgjedhėsh
midis meje dhe asaj
zgjidh atė
sepse unė nuk dij te flas....
fjalet e duhura siē flet ajo...
unė..nuk mund te bėj...
vetem gjėrat e duhura...siē i bėn ajo...
unė....nuk ia arrij....tė tregoj....
sa shumė tė dua....aq shumė....
sa tė tregon ajo....
pėr tė bėrė tė lumtur....
Nėse unė...do tė kisha qenė ti...
s'do tė mė kishe zgjedhur kurrė mua!...
Zgjidhe atė..
Keshtu nuk e humb asnjėrin.....
Unė s'do tė pushoj kurrė....
nė ty,duke menduar!.....
unė..... humba.....!!!
gjithė ē'ka prej jetės sime.....
edhe pse jetoj..... tash nuk e di.....
qėllimin e vazhdimit.....
tė jetės sime.....
dhe si do perfundon kjo.....
nuk e di.....
me tė vėrtetė nuk e di.....!!!??
por...njė gjė e di dhe jam...
i sigurt tėr jetėn se zemrėn...
time do ta kesh gjithėnjė...!

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:50
VETEM TI

Smundem tė mendoj
diqka mė tė mir nė jet ,
se tė dashuroj,tė kam afer tė ledhatoj ,
ti ndjej puthjet tua , ta ndjej ngrohtėsin tėnde,
Smundem tė mendoj diqka mė tė mir nė jet
qė ti tė jesh i imi dit dhe net pėr mira vjet ,
pėr gjithmon,
Smundem tė mendoj diqka mė tė mir nė jet
qė tė vdes pėr ty i dashur ,
Sepse jeta ime pa ty nuk ka kuptim.
Aj qe me gėzon je vetem ti shpirti im..!

SMUNDEM TE HARROJ
Si mundem tė harroj njė djalė qė e kam dashur
e ti si mundesh tė harrosh nje vajzė qė nė zemėr tė ka mbajtur ,
Si ke guxim tė harrosh atė qė kurrė stė ka urrejtur
Si ke force tė largohesh nga ajo qė per ty esht tretur..??

Malli pėr ty!

Malli pėr ty, frymėn mandali!
Eja tek unė, njė puthje ta fali!
Kur t'mi puthish buzėt e mia,
e din o shpirt, qka ėshtė dashurija!

Te dua..!

Te dua me mungon
Ndoshta zoti na bashkon..
Nese nuk dot jet kysmet..
T'pres me puthje ne gjenet..

Kam frik..!

Kam frik te shof nje dit
Te shof si e morre at tjetren perdore..
Kam frik te mbylli syt
Kam frik qe nje dit dhembja dot me mbyt
Kam frik sepse tani sjam me ty..
Kam frik nga xhelozija..
Jo veq nga kjo dashuri
Po per ty rrodhin lotet e mi..

Po te pres..!

Po te pres sdua te vdes
Po te kerkoj sdua te harroj
Po te mashtroj se sdua te largoj
Po kam dhimbje sesht e drejt kjo loj
Po te pres, vdes e ste harroj..

Nje her..!

Nje her zemra rrahu fort
Nje her syri derdhi lot
Nje her shpirti u gezua
Kur ne ty u dashurua..

Kush..!

Kush pran meje do te jet
Kush ne zemer tash m'ka mbet
Kush esht aj qe t'me thet "Te dua"
Kush esht aj qe me len te vuaj
kush esht aj qe buzet mi puth
Kush qenka aj qe zemren ma griz e dhimbje ma mbush..?

At'her..!

Kur hena driqon dhe djelli agon
Kur yjzit bejn drit kur djelli esht fik
Kur fryma ndalet kur zemra ndahet
Kur shpirti flutron at'her emrin sta kom..
Per ndryshe ky shpirt kurr nuk te harron..(-*+-*+)(me mungon..??..)

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:51


SHKO...

Shko se dikush tjeter po te pret
Shko se nje zemer tjeter te therret
Shko e me le vetem te vuaj ...
Shko sepse Zoti keshtu e paska shkruar
Shko e me le vetem te qaj
Shko sepse ti nuk ke faj ...
Shko e buzeqeshi dikuj tjeter
Une do te rri ketu te digjem e te tretem
Shko se e tille eshte kjo bote
Shko e mos derdh asnje lot...
Shko e prape me duaj
Shko por lamtumire mos me thuaj ....

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:51


Perse me kujton,
tek mendja jote jam gjithmone?
Perse, perderisa je shume larg,
deshiron te me kesh prane?

Perse vendose qe te ikje dhe
si nje send te pavlershem me braktise,
e tani kerkon te jemi si me pare.

Gjithmone me thua, te mos ndryshohem,
te jem ai qe isha me pare, po ca kujton
se une jam, nje robot pa ndjenja e pa gjak?

Jam dhe une si gjithe te tjeret, nje njeri
i parendesishem, qe ti e hodhe si nje leter,
si te mos isha i leverdisshem.

Ti as falje s'meriton, se ke bere shume gabime,
por prape pretendon qe une mos te ndryshoj,
si skllavi yt gjithmone do jetoj?

Lamtumire po te them, me mos eja ne kete vend,
sepse sjell rrezik dhe mekat,te lutem me mos me bezdis,
por me le rehat.

Mjaft te durova, ty dhe lojrat e tua, ti je dinake,
dhe njekohesisht shume e zgjuar, i ben veprimet me
paramendim, cdo hap i yti e ka nje synim,
ndersa une qendroj i heshtur, naiv dhe i shkrete,
por tani nuk jam ai qe isha, e ke kuptuar dhe vete.

Nje parandjenje te flet per ndryshimin tim dhe
ti perpiqesh te me lajmerosh, por dije e dashur,
se tani eshte shume vone, jemi shume te vegjel
ne kete bote, pra po te them LAMTUMIRE,
se MIRUPAFSHIM s'te them dot!

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:52


Premtimet


Tė premtova dikur
dhe atė premtim pas sa kohėsh, e mbajta,
tė thash se pėr ty poezi kam me thur,
do mė kalojnė pa gjumė netėt e gjata..

Tė premtova se pėr ty do tė shkruaj,
por, tė huaj gjithmonė do jemi,
mallin me asgjė dot se shuaj,
as dėshirėn e vetme qė kemi...

Tė huaj e prapė njėri tjetrin e duajmė,
nepėr ėndrra ėndrrohemi pa ndal,
zjarrin e dashurisė kurrė s'e shuajmė,
zemrat tona kanė mall, shumė mall....

Tė thash, se nuk do mė harrosh kurrė nė jetė,
ajo fjalė edhe sot po qėndron tutje,
mungesa do vazhdojė edhe sa vjet,
tek zoti do shkojnė tė gjitha ato lutje!

Ato lutje e dėshira,
bėri zot zemrat tona tė lira,
se ne sot jemi tė ndarė,
nė zemra tė vrarė..

Tė vrarė nė zemra jemi,
njė jetė tjetėr tani e kemi,
me sy, kurrė mė nuk do shihemi, jo,
dhe etja, do mbesė, pa u shuar do vdesė, po po.

Do mbesim edhe ne dy,
pa thėnė fjalė, pa u parė me sy,
a thua, me neve, si do pėrfundojė,
kjo jetė, vallė ku do na ēojė?

Tė plakur me rrudha nėpėr ballė
e flokė tė thinjur tė bėra bardhė,
tė lodhur nga kjo jetė,
qė ditė e mė shumė po na tretė...

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:52


Te Dua Ty
E dua syrin tende
te me shikoj vetėm mua
E dua zemren tende
te rrahi vetėm pėr mua
E dua trupin tende
te bjere vetėm mbi mua
I dua buzet e tua
te me puthin vetėm mua
I dua fjalet e tua
te me flasin vetėm mua
I dua te gjitha pjeset
e trupit tende te me
perkasin vetėm mua
Por mbi te gjitha keto
vetėm " TY TE DUA

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:53


Me je larg zemer

Ti qe je larg meje
e qe smundem te shoh me sy
malli per ty sme len te qet
e vetmuar une kam mbet.

ti qe je larg meje e skam mundesi te shoh
kam shpres se do vjen nje dit
nga afer do te shikoj.

mendo pak per mua
se per ty jetoj me mall
deri kur keshtu,zemra me eshtt ndez flak.

ti qe je larg dhe per ty shkruaj
beso se vetmia me ban te vuaj
loti ne sy me shkon pa ndal
zemra per ty me esht ndez flak.
ne c'do qast mendoj per ty
ku je tash zemer
me je larg shum
na ndajn kufij e pengesa
ah se q'me dogji per ty kjo zemer e shkreta.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:53
Per ty

Je Pjesė e trupit nė thellėsinė e shpirtit tim
Nė trupin tim jemi bėrė NJĖ

Nė ėndėrr je pranė buzėve te mia
Pse dashuria ime tė ndodhė e tėrė kjo???

Per ty do te beja cdo gjė
Do te hyja nė zjarr, do tė vdisja

Tretem nė mendime e hutuara
E mendja ime gjen prehie
Kur tė kujton ty

Sa tė pa qelluara jan pyetjet qe ja beje vetes
A thua a me don? E lehtas me rrjedhin lotė
Po shkruaj me forcen e lapsit

Te desha, te dua dhe do te dua gjithmonė
Edhe nese me trup do ti takoj Tjetrit
Shpirti im do te takoj vetem ty

Do te jesh pjesė e pa ndashme e jetes time
Kur trupin tim do ta mbuloj dheu i zi
Shpresoj tė mė pushojn dhembjet e zemres

Lotėt e derdhur per ty,
Atėhere do ti takoi vetėm zotit
shpresoi tė me fal pėr gabimet
qe i bera vetes duke te dashur ty
mė shumė se jetėn

ah sikur tė jem bashk
e tė mos mendoj per vdekjen
vetem per ty, vetem per ty.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:54


Mos Haro
Mos e harro zemren time se per ty ka rrah
mos e harro syrin tim qe per ty ka qa
mos e harro buzen qe puthje te ka dhan
me ma fal krejt boten une ty nuk te kisha lan
Pa ty nuk mundem te rri
pa ty jeta me behet hi
pa ty varri nuk me pranon
pa ty jeta nuk me mjafton
Sa bukur po qesh
sa bukur shikon
Te dua per bes sa qe nuk beson
qka me te shkru
qka me te thon???
kur zemra ime vetem ty te don

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:54


Pyes Veten
Ulur mbytem ne mendime
Plot pyetje qė rrjedhin ne mendjen time
Si lum pa mbarim
Pyetje qė duken pa kuptim

Pyes lotin pse gjumin ma prish
Ai me thot pyet zemren qė ta dish
Pyes zemren pse me rreh kaq fort
“Se pa ate qė do ti nuk jeton dot”

Pyes shpirtin tim
Pse valle vetėm renkon
“Po si mund te ndjesh gezim
Kur ty ajo cdo dite te mungon”

Pastaj neper erresire
Pyes syte e mi
Pse nuk kane me ngjyre
Pse shohin vetėm bardh e zi
Ata te trishtuar kthejn koken te dy
“Sepse ai qė na fali ngjyren u largua nga ty”

Pyes buzet e thare
Po ju ku e keni embelsine
“Shko pyet ata qė te do shum
ėshtė e vetmja qė mund te jape njė shpjegim”

Befas ne faqe me rreshket njė pike lot
Dhe pyes faqen po ti pse vajton
Ajo e pafajshme ul koken dhe me thot
“Ti e do shume por ty ajo s’te don”

Pyes zotin nese faqja ka te drejte
“Nuk e di” ai me thote
Kte duhet ta zbulosh vete
Dhe askush tjeter ne kėtė bote

Pyes mendjen a ka ndonje shpetim
Ndonje ilac, ndonje sherim
Ajo me thot “hape zemren pa u druajtur
Ndryshe gjithė jeten ti ke pėr te vuajtur”

Pastaj kthehem tek qoshja ime e vetmise
I mbuluar me plaget e dashurise
Thjesht veshtroj qiellin e zymte me lot ne sy
Kur do vi ajo dite valle, qė ta kuptosh sa te dua ty.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:55


Ne heshtje...

Stina e pranveres
mori ngjyre vjeshte
sikur qe une ty,
te dua ne heshtje


Dielli njehere lind !
por zhduket shum shpejt
kush i dha kthesa?
rruges sime te drejte,

Shpesh e pyes zotin
pse ti sje me mua
dhe ne kater sy
ta them fjalen te dua

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:55


MOS KERKO FALJE

Tani je penduar
per ate cfar bere dje
syt i ke te perlotur
e me fal me the..

Me the se me deshte
e vazhdon te me duash
harrove se une vujta
te mallkova qe dhe ti te vuash.
Mendove se jeta esht mrekulli
mendove se I lumtur do te jesh veq ti
harrove kur prisja diqka te mir nga ti
e shkove tjetrEn e mu me le ne vetmi.

Harrove sa lot per ty i pata derdhur
harrove sa dit duke te prit kam errur
harrove se plaga kurr nuk mu sherua
harrove se dikur me doje vetem mua.

Tani kthehesh i lodhuri me lot ne sy
kerkon qe te fal me thu se je ne vetmi
po nuk fal dot se me skam meshir
du te shof te vuash keshtu me duket mire.

Me thu se je lodhur dhe kerkon dashuri
dikur me vrave mua e tash zoti te vrau ty
dikur un qaja e verboja syt e mi
tani e ke ti rradhen te cmendesh ne vetmi.

Vuaj o njeri e cmendur nga dashurija ime
se me ber te cmendem nga tradhtija jote
nuk te fal dot nuk te fal
edhe ate qe ta dhash tani dua ta marr.

tani vuj per vete
e tani vuaj dhe per mua
tregoj gjith botes se te deshta
e nga deshira me ke tradhtuar.
Mos kerko meshir
se tani ka ndryshuar moti
se cfar ti bjesh dikuj
shum shpejt te kthen zoti.

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar

Ne_ZeMeR_Te_FoRuMiT
********
Postime: 26996
Regjistruar: 17-9-2009

Vendlindja: Macadonia
Macadonia
Vendbanimi: Germany
Germany
Gjinia: Femėr
Shenja e Horoskopit: Peshorja
Jashtė Linje

Gjendja: Ne_ZeMrEn_e_Tij

[*] postuar nė 6-9-2009 nė 04:56


Sonte . .
Pėrherė i verbėr kur syt ty nuk tė shohin
ndricon dielli lart po rrezet shpirtin nuk e ngrohin,
zemra mbetet e thyer largėsia na ndan
sonte...Sa dua tė tkem pran.

E loti mė pas rrėshqet nė sy
kjo dhimbje sa mė mundon,
pse sonte mos tjemi tė dy
sonte...Sa mė mungon.

Dhe nata e gjatė spaska mbarim
e ėndrra mbetet zgjuar,
pse sonte me kapi ky trishtim
sonte...Sa shumė qė kam mallkuar.

Heshtja mė pas sec mė mbuloi
e mendova se mos do vdes,
por c'do gjė kaloi
sonte...Do tė tė pres

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme''

Shiko profilin e antarit Shiko Tė Gjitha postimet nga ky Antar
 Faqet:  1    3  ..  33

  Shko nė fillim

Powered by XMB 1.9.11